WOLONTARIAT

UDZIAŁ KLASY 8C W WOLONTARIACIE

Uczniowie klasy 8c w ramach wolontariatu przygotowali Mikołajkową niespodziankę dla pacjentów Oddziału Onkologii Wojewódzkiego Szpitala nr 3 w Rybniku. Akcję nadzorowała Pani psycholog Marta Banout sprawująca na co dzień opieką nad pacjentami zmagającymi się z różnego rodzaju chorobami nowotworowymi.

Uczniowie przygotowali i pięknie zapakowali paczki ze świątecznymi ciasteczkami, które zostały wręczone 6 grudnia właśnie z okazji Mikołaja. Reprezentanci klasy 8c (Lidia Skoczek, Hanna Czerny i Kajetan Bajorski) dostarczyli słodkie upominki oraz pomogli wraz z Panią psycholog w przygotowaniu świątecznych dekoracji w świetlicy Oddziału Onkologicznego.

Nie tylko przedświąteczny czas jest wspaniałą okazją do refleksji nad drugim człowiekiem i daniem komuś powodów do radości. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły dają innym dobry przykład i wykorzystują ten okres, angażując się w różnego rodzaju akcje wolontariackie.

8 c zapowiada również kolejne inicjatywy, w których pragnie wziąć udział. W planach jest pomoc na rzecz Fundacji „Mali Wspaniali!” wspierającej najmłodszych pacjentów Oddziału Pediatrii oraz Schroniska dla zwierząt w Rybniku.

B. Podolecka