WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO

Dnia 4 listopada br. odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego – etap szkolny. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas VI – VIII. Przez 120 minut uczniowie zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Oprócz wiedzy i umiejętności określonych w regulaminie konkursu należało zapoznać się z dwoma utworami literackimi: Agathy Christie „Dwanaście prac Herkulesa” i z „Mitami Greków i Rzymian”. Pisemny test obfitował w zadania zamknięte i otwarte. Należało także napisać dyktando i wypracowanie na minimum 200słów. Liczba punktów umożliwiających zakwalifikowanie się do kolejnego etapu konkursu na szczeblu rejonowym wynosiła 51 punktów na 60 punktów możliwych do zdobycia. Niestety tym razem nikomu nie udało się zdobyć wymaganej ilości punktów, choć niektórym uczestnikom niewiele brakowało do osiągnięcia celu.

Wszystkim uczniom, którzy spróbowali swych sił w humanistycznych potyczkach życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym!

Opracowała p. Beata Kojzar