WYCIECZKA

SEKRETY INNYCH KULTUR

Pod koniec października klasa 6c pojechała na wycieczkę do Katowic - Muzeum Śląskiego. Uczniowie uczestniczyli w interaktywnych warsztatach „Od Masajów do Jakutów”, które odbywały się w Stolarni i związane były z przygodami Tomka Wilmowskiego - bohatera książek Alfreda Szklarskiego. Klasa pracowała w kilkuosobowych grupach, których zadania polegały na rozwiązaniu zagadek dotyczących pięciu kontynentów i ich mieszkańców. Poza informacjami dotyczącymi geografii, uczniowie mieli również okazję poznać kulturę i tradycje różnych krańców świata.

Po zajęciach klasa 6c brała udział w ”Rajzie szkolnej”- czyli spacerze z przewodnikiem po wystawach stałych Muzeum Śląskiego m.in. „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”.

Wycieczka była udana, na pewno wrócimy tu jeszcze. Muzeum Śląskie to dziedzictwo Śląska, gdzie można poznać intelektualny i artystyczny dorobek naszego regionu.

Wychowawczyni 6c wraz z uczniami