PROJEKTOWE ZAJĘCIA Z MATEMATYKI

Na zajęcia w ramach projektu uczęszczają uczniowie klas szóstych, którzy lubią matematykę i chcą poszerzyć swoje wiadomości. Jest to czas, w którym nie tylko uczą się matematyki, ale współpracy w grupie; mogą porozmawiać, uzupełnić braki lub dowiedzieć się czegoś nowego. Urozmaiceniem zajęć są gry, zabawa z tablicą interaktywną. Uzdolnieni plastycznie też znajdą coś dla siebie. Na jednych z nich uczniowie rozwijali swoją kreatywność tworząc „matematyczne butelki” – pomysłowość, wykonanie i powtórzenie wiadomości w jednym. Na innych wkroczyliśmy w świat kół i okręgów. Naszą ulubioną grą jest „Wesoła matematyka” . Rozwiązując zadania trzeba się nieźle natrudzić, ale nagrodą jest piękny słonecznik.

Maria Sworowska