WYDARZENIE

ZIELONO MI, CZYLI DZIEŃ ŚW. PATRYKA

W marcu w naszej szkole świętowaliśmy dzień Św. Patryka- patrona Irlandii. Najważniejszą tradycją obchodów tego święta jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, nawiązującym do krajobrazu wyspy, która jest symbolem Irlandii. Każda klasa uczestniczyła w konkursie na temat wiedzy o kraju patrona Św. Patryka oraz brała udział w losowaniu „zielonych bonów”. Szczęśliwi zwycięzcy otrzymali wybraną przez siebie słodką niespodziankę z kawiarenki Leprechaun’a. W czasie przerw przed irlandzką kawiarenką ustawiały się długie kolejki w oczekiwaniu na pyszne, zielone słodkości. W tym dniu szkolne korytarze były przystrojone pracami plastycznymi przedstawiającymi symbole dnia Św. Patryka. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji, a celem obchodów dnia patrona Irlandii było kształtowanie szacunku i tolerancji wobec innych kultur oraz wzbudzanie i umacnianie motywacji do nauki języka obcego.