WYJŚCIE

BIBLIOTECZNI DETEKTYWI W 5A

Dnia 7 grudnia br. klasa 5a z wychowawczynią odwiedziła Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną, w której odbyła się lekcja pt. „Biblioteczni detektywi”.

Na wstępie pani bibliotekarka zapoznała nas z działalnością biblioteki, pokazała nam regały z różnymi książkami i objaśniła, jakie woluminy można tu wypożyczać. Potem podzieliła nas na trzy grupy, wręczając nam plan czytelni dla dzieci, w której znajdowaliśmy się i poprosiła nas o znalezienie 3 kopert z zadaniami. Z tym nie mieliśmy problemów i po chwili każda z grup wykonywała swoje zadania. Musieliśmy rozwiązać krzyżówkę i ułożyć fragmenty tekstu literackiego w jedną całość. Wszystkim poszło to jak z płatka. Następnie pani bibliotekarka odczytała nam fragment tekstu i poprosiła o odgadnięcie jego tytułu i autora. Najszybciej i bezbłędnie udało się to Piotrowi. Na koniec naszych detektywistycznych zmagań każdy z nas otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.

Dwugodzinna lekcja szybko upłynęła nam w miłej atmosferze. Chętnie tu jeszcze wrócimy na kolejne ciekawe zajęcia.

Opracowała p. Beata Kojzar