CO SŁYCHAĆ W KLASIE III A?

Trochę się tego nazbierało, bo za nami już listopad i grudzień…

• Najważniejszym listopadowym wydarzeniem były obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przygotowaliśmy akademię i zaprosiliśmy na nią młodszych kolegów i koleżanki z naszej szkoły oraz Przedszkola nr 7.

• Tradycyjnie już, jak co miesiąc, uczestniczyliśmy w ramach cyklu profilaktyczno-społecznego w projekcji dwóch filmów – Uwierzyć w siebie oraz Mikołaj w każdym z nas.

• W ramach akcji Rodzice czytają w naszej klasie odwiedziła nas mama Kajetana i utrwaliła wiadomości czytając „Opowieści z historii Polski”. Jak zwykle nie skończyło się na czytaniu, była praca plastyczna i słodki upominek. DZIĘKUJEMY!!!

• Wspaniałe dwie godzinki spędziliśmy podczas żywej lekcji przyrody na opowieściach pana Pająka.

• Pod koniec listopada pani zabrała nas na spotkanie z Bazyliszkiem do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jak zwykle było interesująco i ciekawie. W labiryntach półek, niczym książkowi detektywi, musieliśmy odszyfrowywać kolejne zadania…..

• Dużym wyzwaniem było przygotowanie drużyny (Antosi, Dominiki Dagmary, Nadii, Mateusza, Oskara, Doriana oraz Kajetana) do XVII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Regionie. Drużyna stanęła na wysokości zadania, pokonała 7 szkół i zajęła I miejsce. Jesteśmy dumni z naszych kolegów!!!!

• Poza tym Antosia, Mateusz i Oskar wspaniale zaprezentowali się w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Rybniku i Śląsku.

• W Barbórkę, w stroju galowym, odwiedził nas tata Borysa. Porozmawialiśmy o trudach górniczej pracy, a następnego dnia mięliśmy okazje zjechać pod ziemię w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

• Chyba z naszym zachowaniem było nieźle, bo kolejnego dnia odwiedził nas ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!!

• Antosia, Nadia, Alan, Oliwier, Dorian i Mateusz wspaniale wypadli w Turnieju Gier i Zabaw, awansując do kolejnego etapu. Jesteśmy dumni z naszych koleżanek i kolegów.

• W tym grudniowym czasie nie zapomnieliśmy też o dzieciach z Domu Dziecka, włączając się do przedświątecznej akcji, prowadzonej przez panie z naszej szkoły.

• Pani Grażynka wraz z paniami z biblioteki szkolnej zaprosiły nas na spotkanie z bajkami naszych dziadków i rodziców. Dziękujemy!

• Uczestniczyliśmy też w przedświątecznym koncercie Szkoły Muzycznej Yamaha.

• 22 grudnia mieliśmy klasowe spotkanie opłatkowe, a więc było wspólne kolędowanie, życzenia, biesiadowanie i rozmowy z panią o tradycjach i zwyczajach tych najpiękniejszych rodzinnych świąt.

Uczniowie klasy 3a