CO SŁYCHAĆ W KLASIE III A? - PAŹDZIERNIK

Gdy w październiku ciepło chadza, w lutym mrozy naprowadza.

Już drugi miesiąc jesteśmy uczniami klasy trzeciej i wcale nie narzekamy!
Jak zwykle naukę przeplatamy zabawą i atrakcjami.

• W tym miesiącu 2 razy byliśmy w TZR w ramach Programu Edukacji Medialnej. Pierwszy film – „Zielona Szkoła”, uczył nas przestrzegania zasad i umów. Z kolei „Strażnik księżyca”, miał nam przybliżyć temat wiary w siebie i swoje możliwości.
• Odwiedziliśmy też kolegów z klasy 3b. Chcieliśmy się od nich dowiedzieć, jak czują się w naszym kraju i w szkole. Wizyta ta wynikała z bieżących tematów, bo akurat uczyliśmy się o mniejszościach narodowościowych i etnicznych.
• Było też spotkanie z panią pedagog – rozmawialiśmy na temat rozwiązywania konfliktów rówieśniczych. Wspólnie opracowaliśmy kontrakt klasowy.
• Nie zapomnieliśmy o życzeniach dla uczących nas nauczycieli z okazji DEN.
• Piękna pogoda zachęciła naszą panią do trzygodzinnej wycieczki do lasu. Tradycyjnie już nie obyło się bez atrakcji – najpierw przedzieraliśmy się przez leśny busz, potem musieliśmy przejść przez mostek nad rzeką Rudą i lasem szukać drogi powrotnej… Na szczęście na zakończenie tej eskapady wesoło spędziliśmy czas na placu zabaw i ścieżce zdrowia, którą odkryliśmy w środku lasu!!! Musimy tu dodać, że podczas tej 7 kilometrowej wycieczki dzielnie towarzyszyli nam nasi młodsi koledzy i koleżanki z 1c oraz mama Borysa, która jak zwykle uchwyciła to wszystko swoim aparatem…
• Niektórzy z nas odpowiedzieli na apel pań z biblioteki i wzięli udział w konkursie czytelniczym - Znam książkę Krystyny Drzewieckiej ,,Piątka z Zakątka”. Wygrał Mateusz, Martynka zajęła 2 miejsce, a na trzecim miejscu uplasowali się Julka i Borys. Borys dodatkowo wziął udział konkursie plastycznym.
• Tosia i Mateusz wprowadzili uczniów klas pierwszych i drugich w najważniejszy temat listopada - Stulecie odzyskania niepodległości. W każdej klasie przeczytali króciutkie opowiadanie o tym ważnym wydarzeniu, patriotyzmie i symbolach narodowych. Zachęcili do przeczytania książki ,,Asiunia” Joanny Papuzińskiej oraz zaprosili na uroczystą listopadową akademię.
• Październikowy kalendarz zakończyliśmy wizytą w lesie. Tam pod pomnikiem ofiar Auschwitz Birkenau oraz pacjentów szpitala psychiatrycznego zapaliliśmy symboliczne znicze. Tym razem również towarzyszyli nam koledzy i koleżanki z 1c wraz z wychowawczynią.

UCZNIOWIE 3A