DIAGNOZA PO ŚLĄSKU

27 listopada 2017 r. w SP nr 13 w Rybniku - Chwałowicach odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie dla uczniów klas trzecich pod hasłem "Diagnoza po śląsku" w którym uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce. W konkursie wzięło udział sześć szkół. Z każdej szkoły przyjechało ośmiu uczniów wraz z opiekunami. Trzyosobowy zespół w składzie Bartosz Janyga, Jakub Król i Natalia Śmietana odpowiadał na pytania dotyczące naszej miejscowości zaś pięcioosobowy zespół dopingujący w składzie: Maja Komaniecka, Hanna Klos, Jakub Skiba, Antoni Miłowski i Krzysztof Marcol musiał przygotować scenkę na podstawie serialu "Diagnoza" oraz śląskie piosenki i okrzyki dopingujące. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Cichecka - Żbikowska
Hiacynta Adamczyk - Raszka