KONKURS uczniowie

TAŃCE ŚWIATA W MUZYCE

Niezwykła podróż w muzyczny świat tańców czekała uczniów naszej szkoły w piątek - 7 kwietnia 2017 roku. Za sprawą koncertu w Teatrze Ziemi Rybnickiej w wykonaniu orkiestry Filharmonii Rybnickiej mogliśmy przenieść się w czasie i poznać obyczajowość wieków XVII, XVIII, XIX dzięki tradycyjnym tańcom popularnym w tamtych czasach.

Charyzmatyczna osobowość dyrygenta, maestro Sławomira Chrzanowskiego, i jego ciekawe opowieści wprowadzające do kolejnych utworów, a także dobry kontakt z młodzieżą dodały uroku spotkaniu. Tańce klasyczne (gawot, menuet, polonez, mazur, walc, polka) i nowoczesne (rumba, tango), polskie i zagraniczne, urzekły młodszych i starszych słuchaczy do tego stopnia, że niektórzy wczuwali się w rolę muzyków i wspomagali dyrygenta z miejsc widowni lub sami wykonywali ruchy taneczne porwani rytmami dobiegającymi ze sceny.

Niewątpliwie był to dla wszystkich bardzo dobry początek nadchodzącego weekendu.

Natalia Hyla, Mirosława Listewnik-Grzegorzek