WYDARZENIA uczniowie

SZNUPEK ZNOWU W SZKOLE

We wrześniu w naszej szkole tradycyjnie gościliśmy funkcjonariusza z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wraz z psem Sznupkiem. Pan Policjant uczniom z klas I – II po raz kolejny przypomniał zasady bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym oraz zachęcał do noszenia elementów odblaskowych i kasków ochronnych podczas jazdy rowerem. Dzieci miały okazję po raz kolejny na żywo spotkać się ze Sznupkiem, w obecności którego złożyli uroczystą przysięgę, że będą przestrzegać podstawowych zasad ruchu drogowego.

W trakcie spotkania policjanci przekazali dzieciom podstawowe zasady, które pomogą zapewnić im bezpieczeństwo podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i domu. Funkcjonariusze uczyli dzieci, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Dzieci zaprosiły policyjnego pupila na następny rok szkolny, aby zobaczył czy wszyscy bezpiecznie „dotarli” do następnej klasy.

Wychowawczynie klas I i II