WYCIECZKA uczniowie

MASZYNISTO, RUSZAMY!

20 września wybraliśmy się do Rud Raciborskich. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejazdu zabytkową kolejką na trasie Rudy-Paproć-Rudy. Trasa długości 4 km wiodła przez las, pola i różne zabudowania. Przejażdżka trwała około 30 minut. Następnie zwiedziliśmy stację z przewodniczką. Poznaliśmy wiele ciekawych legend, obejrzeliśmy niezwykłe zabytki techniki oraz weszliśmy tam, gdzie zazwyczaj nie ma wstępu. Kolejnym punktem wycieczki było ognisko i smażenie kiełbasek. Zrobiliśmy sobie piknik. Ostatnim punktem programu był spacer wokół Pocysterskiego Zespół Klasztorno-Pałacowego. Zobaczyliśmy tam wiele pomników przyrody. Na zakończenie ksiądz Andrzej urządził zawody sportowe. Wróciliśmy bardzo zadowoleni. Czekamy na kolejny wyjazd.

Uczniowie klasy III e