WYDARZENIE uczniowie

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Wielki Post, jak pisał Jan Paweł II w Orędziu w 2005 roku, „jawi się nam jako czas sprzyjający wzmożeniu modlitwy i pokuty, otwierając serce na pokorne przyjęcie woli Bożej (...)”. Z tego powody społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku co roku chętnie uczestniczy w Rekolekcjach Wielkopostnych, by odpowiednio przygotować się do nadchodzących świąt, otworzyć serca i dusze na bliźniego oraz bardziej świadomie uczestniczyć w spotkaniach z Bogiem. Św. Augustyn pisał, że „kto śpiewa dwa razy się modli”, stąd podczas tych wyjątkowych trzech dni, spotkania umilały dźwięki gitar wygrywane przez panie Grażynę Krząkałę i Mirosławę Listewnik- Grzegorzek oraz śpiewy uczennic i uczniów z chóru szkolnego. Przepiękne melodie zachęcały do aktywnego uczestnictwa wszystkich uczniów, toteż bazylika św. Antoniego, gdzie odbywały się dwa ostanie dni spotkań, przerodziła się w salę koncertową z repertuarem skierowanym do Boga.

Natalia Hyla