LEKCJA uczniowie

POLE W KLASIE?

Od tygodnia uczniowie klasy III c poznają życie na polach uprawnych, czyli rośliny zbożowe, okopowe, oleiste, włókniste oraz chwasty i szkodniki. A wszystko to z wykorzystaniem uczenia się przez doświadczanie. Każde dziecko otrzymało cztery gatunki zbóż i utrwalało ich nazewnictwo podczas zabaw. W sali pojawiły się też wystawy, na których można było dotykać eksponatów. Duże zainteresowanie wywołał ryż – roślina zbożowa pochodząca z Chin, proso i ogromna kukurydza, z której odrywane były kolby. Bardzo podobał się bukiet lnu z widocznymi włóknami w łodygach. Wspaniale pachniały rośliny okopowe, świeżo wykopane z ziemi. Stale obserwowana jest też klasowa hodowla szkodnika – wołka zbożowego. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wyciskanie oleju z nasion słonecznika, rzepaku, maku i lnu oraz tworzenie, a później konsumowanie wystawy „Rodzaje pieczywa”. III c lubi takie lekcje.

wych. M. Skowronek

Uczniowie wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują rolnikom z dzielnicy Popielów za podarowanie zbóż oraz panu ogrodnikowi z ulicy Wyzwolenia za rośliny okopowe.