WYCIECZKA uczniowie

WYCIECZKA DO GWIAZD

21 września byliśmy na wycieczce edukacyjnej w Chorzowie. Celem naszego wyjazdu było PLANETARIUM I OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE im. MIKOŁAJA KOPERNIKA.

Podczas zajęć zapoznaliśmy się z orientacją na niebie, następstwami ruchów obiegowego i obrotowego Ziemi, poznaliśmy typowe obiekty astronomiczne oraz zapoznaliśmy się z pracą astronomów.

Uczestniczyliśmy w zajęciach dydaktycznych z zakresu meteorologii w stacji klimatologicznej Planetarium Śląskiego. Zobaczyliśmy, jak działają instrumenty pomiarowe oraz jak pracują klimatolodzy.

Ponadto zwiedziliśmy obserwatorium astronomiczne. Widzieliśmy olbrzymi teleskop. Na zajęciach w ramach wystawy mieliśmy okazję zapoznać się z techniką w tym i techniką informatyczną używaną w Planetarium.

Wycieczka była bardzo udana i na długo pozostanie w naszej pamięci......

Bardzo zadowoleni uczniowie klas szóstych z opiekunkami