LEKCJA uczniowie

PIERNICZKOWY DZIEŃ W II D

W klasie IId zapanowała już świąteczna atmosfera, a to za sprawą klasowych mam, które przygotowały dla nas świąteczne pierniczki. Już po wejściu do sali czekała na nas miła niespodzianka w postaci ogromnej ilości upieczonych piernikowych gwiazdek, bałwanków, zwierzątek czy dzwoneczków. Po przygotowaniu stanowisk pracy nastąpił etap rozsmarowania kolorowego lukru na naszych pierniczkach. Ostatnim etapem była misterna praca polegająca na ozdabianiu smakołyków. Na naszych pierniczkach pojawiły się białe i złote gwiazdki, kolorowa posypka, lukrowe choinki i czapeczki świętego Mikołaja oraz kolorowe kuleczki.

Każdy z przyozdobionych pierniczków wyglądał tak smakowicie, że trudno było się oprzeć, żeby nie zjeść ich wszystkich od razu. To był bardzo pracowity, ale i jednocześnie bardzo mile spędzony czas w szkole.

Z. Czeszyk