WYJŚCIE uczniowie

U PIEKARZA

W zimny, jesienny dzień uczniowie klasy III c wybrali się do piekarni. Pan Henryk Pierchała, właściciel firmy, oprowadził dzieci po kolejnych pomieszczeniach, w których (już od 1948 roku) powstają różne rodzaje pieczywa. Uczniowie poznali proces powstawania chleba. Dowiedzieli się, że jego głównym składnikiem jest kwas chlebowy zrobiony z mąki żytniej i wody. Obejrzeli maszyny, które wyrabiają ciasto (mąka, woda, sól, drożdże) oraz miejsce, gdzie jego porcje rosną w wiklinowych koszach w odpowiedniej temperaturze. Później przeszli w pobliże kilkukomorowego pieca, w którym pieczywo jest wypiekane. Na koniec nastąpiła degustacja, czyli wszyscy zostali poczęstowani firmowymi kołaczykami. Dziękujemy!

wych. M. Skowronek