WYCIECZKA uczniowie

KONSTRUKTORZY

20 grudnia uczestniczyliśmy w największej w Polsce edukacyjnej wystawie budowli z klocków LEGO, która została przygotowana w Gliwicach. W Europie Centralnej, na powierzchni ponad 1.000 metrów kwadratowych, zobaczyliśmy niezwykłe budowle złożone z wielu milionów klocków. Pokaz na Śląsku jest największą tego typu ekspozycją, jaką kiedykolwiek udało się stworzyć w Polsce. W Gliwicach powstały konstrukcje sięgające kilku metrów wysokości, składające się ze kilkuset tysięcy elementów, dzięki którym dzieci i dorośli mogą przenieść się w bajkowy świat tych najpopularniejszych klocków na świecie. Wśród eksponatów znajdują się także różne, znane na świecie budowle (Opera w Sydney, Wieża Eiffla, Statua Wolności), czy miejsca oraz sceny z bajek i filmów. Ciekawym uzupełnieniem całości są interaktywne elementy wystawy, wyposażone w sterowane oświetlenie i mechanizmy, pozwalające na własnoręczne uruchamianie eksponatów oraz specjalnie zaprogramowane roboty, reagujące na ruch. Mieliśmy też czas, aby skorzystać ze Strefy Zabaw. Mogliśmy uruchomić naszą wyobraźnię i stworzyć własne konstrukcje. Sprawiło nam to wiele radości.

Uczniowie klasy III e z panią Anią i księdzem Króliczkiem