LEKCJA uczniowie

"KUBECZKOWE" KODOWANIE

We wtorek na lekcji pojawiła się pani Ania Wilczek, która uczy zajęć komputerowych w starszych klasach. Powiedziała nam, że dzisiaj nauczy nas kodowania przy pomocy… kubeczków.

Pani Karolina rozdała nam kartki, które przypominały planszę do gry w „statki”, a pani Ania rozdzieliła plastikowe kubeczki. Następnie na tablicy zobaczyliśmy dziwne znaczki. Każdy z nich oznaczał ruch, który będziemy musieli wykonać. Na początku łatwo było odnaleźć się na planszy i przenieść kubeczek według podanych wskazówek. Panie utrudniały jednak nasze działania i dodały nam dwa dodatkowe kubeczki. Pojawiły się „niewielkie” trudności, ale daliśmy radę!

Z czasem nauczymy się sami programować „kubeczkowe” zadania. Będziemy uczyć naszych kolegów i koleżanki, jak je odkodować :)

Uczniowie II e