ZAJĘCIA

KOSMICZNE ROZWAŻANIA

19 lutego to dzień urodzin Mikołaja Kopernika – patrona naszej szkoły. Jest to kolejna okazja do zapoznania się z osiągnięciami tego światowej sławy uczonego. W świetlicy przeprowadziliśmy pogadankę o naszym sławnym rodaku, zapoznaliśmy się ze schematem Układu Słonecznego, potrafimy wskazać miejsce Ziemi w kosmosie, z ciekawością obejrzeliśmy film „Gwiazda Kopernika”.

Świetliczaki z uwagą słuchały prelekcji o dość trudnych tematach kosmicznych, zadawały bardzo rzeczowe pytania - widać ten temat bardzo ich interesuje i wciąga. Na koniec omawiania tego tematu dzieci zainspirowane kosmosem rysowały swoje rysunki kosmiczne i chętnie kolorowały kosmiczne kolorowanki. Rodziców zachęcamy do kontynuacji i rozwijania tych zainteresowań u swoich pociech.

G. Pełka