WYDARZENIA uczniowie

KODUJEMY…

W tym tygodniu – od 15 do 23 października – obchodzono Europejski Tydzień Kodowania. Starsi uczniowie na różne sposoby „świętowali” na lekcjach zajęć komputerowych. Część uczniów przeprowadzała komputerowego kotka przez labirynt, inni projektowali proste programy w aplikacji Scratch, jeszcze inni rozwiązywali testy dotyczące programowania na portalu Squla. Większość klas miała również okazję poznać „robodance”, czyli taniec robotów. Zadaniem uczniów było odczytanie szyfru, który pojawiał się na rzutniku i na jego podstawie wykonanie odpowiednich kroków. Większość wykonała to zadanie celująco.

Dziękuję wszystkim uczniom za czynny udział w zaproponowanych aktywnościach. Mam nadzieję, że za rok „pobawimy” się ponownie.

Anna Wilczek