LEKCJA uczniowie

WIZYTA W KINIE SFERYCZNYM

5 grudnia uczniowie klasy IIIc obejrzeli film o powstaniu wszechświata, dziejach naszego Układu Słonecznego i powstaniu życia na Ziemi. Oto ich wrażenia z seansu spisane tuż po projekcji filmu:

Dzisiaj całą klasą byliśmy w kinie sferycznym na filmie „Początki życia”.

Po wejściu na aulę, zobaczyliśmy jakiś dziwny duży balon. Okazało się, że to właśni kino sferyczne. Pan zaprosił nas do środka i kazał się położyć. Potem rozpoczął się film, który wyświetlał się na kopule.

Bardzo mi się podobały zdjęcia z Marsa oraz łaziki marsjańskie. Z uwagą obserwowałam życie w oceanach i morzach na Ziemi. Ciekawa była teoria ewolucji oraz rozmnażanie bakterii.

Po skończonym seansie rozmawialiśmy na jego temat. Utrwaliliśmy nazwiska słynnych uczonych, którymi byli np. Karol Darwin, Maria Skłodowska-Curie.

Bardzo podobało mi się to wyjście.

Paulina Witon

Dzisiaj byliśmy kinie sferycznym, gdzie oglądaliśmy, w wielkiej kopule, film naukowy.

Dowiedzieliśmy się, że jednym z wielu wybitnych naukowców był Karol Darwin. Zobaczyliśmy też, jak wygląda Mars z bliska i badające go dwa łaziki. Widzieliśmy rozmnażające się bakterie. Oglądaliśmy podwodne wulkany i żyjątka. Poznałam, jak wygląda DNA, który przenosi informację genetyczną organizmów żywych. Zainteresował mnie również deszcz meteorytów.

Zachęcam innych do obejrzenia tego filmu, ponieważ jest naukowy i ciekawy.

Maja Kopczyńska

Dzisiaj byliśmy w kinie sferycznym na naukowym filmie pt. „Początki życia”.

Dowiedziałem się, że Karol Darwin jest autorem teorii ewolucji. Podczas deszczu meteorytów (w czasie „wymierania permskiego”), wyginęło 75% organizmów na lądzie i 90% w wodzie. Dzisiaj została 1 setna tego, co żyło kiedyś. Przypomniałem też sobie różne pojęcia. Gdy współpracują ze sobą dwa organizmy żywe, z korzyścią dla obu stron, to nazywa się symbioza. Ale, gdy z korzyścią tylko dla jednego – jest to pasożytnictwo. Było też mówione, że dinozaury żyły około 65 milionów lat temu.

Uważam, że film był wspaniały i zachęcam wszystkich do obejrzenia go!

Piotr Kowalczyk

Dziś, 5 XII 2016, do auli naszej szkoły przyjechał pan z kinem sferycznym. Oglądaliśmy naukowy film pt. „Początki życia”.

Najpierw widzieliśmy bardzo dużo bakterii, które się rozmnażały. Później przenieśliśmy się na planetę Mars i widzieliśmy dwa łaziki. Jeden był amerykański, a drugi skonstruowany przez naukowców z Europy. Niestety ten europejski rozbił się, przez co dłużej będziemy badać nieznane planety. Bardzo mnie zaciekawiły podwodne wulkany, przy których jest życie. Myślałam, że jest to niemożliwe!

Pan, który pokazał nam ten film był miły i pochwalił naszą szkołę. Byłam z nas dumna! Bardzo mi się podobało. Od teraz jest to mój ulubiony film.

Maja Karwot

wych. M. Skowronek