WYJŚCIE uczniowie

NIEZWYKŁA PRZYGODA „JILL I JOY”

17 października 2016r. uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawcami udali się do Teatru Ziemi Rybnickiej na zajęcia z cyklu Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła."

Najpierw, dzieci uczestniczyły w miniprelekcji nt. „Do czego potrzebna nam wyobraźnia?". W trakcie spotkania uczniowie poznali znaczenie słowa „wyobraźnia", dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat własnej wyobraźni, marzeń i pragnień, a także opowiadały, jak rozwijać wyobraźnię. Ponadto, każdy z uczestników spotkania dowiedział się, że wyobraźnia dzieli się na mimowolną, dowolną i kierowaną. Dzieci chętnie udzielały odpowiedzi na temat zawodów, w których użycie wyobraźni jest bardzo przydatne, a także brały udział w dyskusji o tym, do czego można wykorzystywać wyobraźnię i czy może ona pomóc w spełnianiu marzeń.

W drugiej części spotkania wszyscy mieli okazję zobaczyć zabawny film familijny produkcji fińskiej pt. „Jill i Joy". Jest to opowieść o sile prawdziwej przyjaźni, relacjach rodzinnych, które zostały ukazane przez pryzmat świata marzeń i barwnej wyobraźni kilkuletnich dziewczynek. Kluczowe stwierdzenie, że „nic nie dzieje się bez przyczyny", spowodowało niewiarygodny ciąg wydarzeń naszych sympatycznych bohaterek.

Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz. /George Bernard Shaw/

Z. Czeszyk