WYDARZENIE uczniowie

SZKOLNI DZIENNIKARZE INFORMUJĄ,
czyli o nocnej premierze książki "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Aby kupić jeszcze „ciepły", nowiutki egzemplarz, wybrałam się późnym wieczorem wraz z koleżankami z klasy - należącymi do Szkolnego Koła Miłośników Rybnika - do księgarni „Sowa".

Wspomnę, że wielbiciele najsłynniejszej serii o czarodziejach na premierę czekali od stycznia 2008r.!

Przed księgarnią zebrała się grupka fanów Harrego odziana - jak przystało na czarodziei - w peleryny, w rękach trzymali różdżki. Przez witrynę sklepową podglądaliśmy, co się dzieje w środku. Zauważyliśmy pięknie udekorowaną księgarnię - specjalnie na to wydarzenie. Z wypiekami na twarzy wyczekiwaliśmy godziny otwarcia. Obsługa księgarni przywitała nas gorącą czekoladą oraz zaproponowała różnego rodzaju zabawy. Jedną z nich było poszukanie składników do magicznego eliksiru. Mogliśmy buszować po całej księgarni i piwnicy. Dostaliśmy wykreślanki z imionami czarodziei. Poszło nam świetnie! Była też część dla prawdziwych znawców Harrego i jego przyjaciół - pytania dotyczące wszystkich tomów książki.

Po skończonych zabawach mogliśmy zrobić sobie zdjęcie w specjalnej ramce i nałożyć magiczne rekwizyty.

W końcu wybiła północ! Teraz mogliśmy przystąpić do rozrywania czarnej folii, pod którą były ukryte nowe egzemplarze przygód o Harrym Potterze. Do każdego zakupu otrzymaliśmy plakat i zakładkę do książki.

Mimo późnej pory warto było przyjść i przeżyć wspaniałą, magiczną przygodę z Harrym Potterem.

Katarzyna Siedlaczek Vc