WYDARZENIE uczniowie

ŻYWA LEKCJA ZOOLOGII – GADY

Uczniowie klasy IIIc napisali kilka wypowiedzi na temat lekcji zoologii na żywo, w której uczestniczyli. Oto, co ich zaciekawiło.

Dziś -20.12.2016 przyjechał do auli naszej szkoły pan Pająk z hodowanymi przez siebie gadami.

Dowiedziałam się dużo o wężach i żółwiach. Dotykałam: agamę brodatą, żółwia czerwonolicego i żabuti czarne. Bardzo mnie zaciekawił pyton siatkowany, ponieważ jest dusicielem i osiąga długość prawie 15 metrów. Pan Pająk wytłumaczył, jak odżywiają się węże hodowlane. Zjadają myszy, szczury, kanarki i inne małe zwierzątka.

Kocham gady. Chcę mieć takie zwierzę w domu.

Maja Karwot

Dzisiaj byliśmy na „Żywej lekcji zoologii”.

Poznaliśmy wiele gatunków gadów. Wśród nich były: agama brodata, węże mleczne zwane pseudokoralówkami, pyton tygrysi, pyton siatkowany, żółw czerwonolicy i żabuti czarny. Pan Pająk interesująco opowiadał o zwierzętach. Poznaliśmy historie jego węży. Dotykaliśmy również gadów. Wywołało to trochę zdziwienia, ponieważ zwierzęta były miłe w dotyku, a nie śliskie, jak nam się wydawało.

Ta lekcja była bardzo ciekawa.

Zuzanna Jakielaszek

Dzisiaj byliśmy na „Żywej lekcji zoologii” z panem Pająkiem.

Zobaczyliśmy tam: pytony, żółwie i jaszczurkę – agamę brodatą. Hodowca pozwolił nam je dotknąć. Mówił też o tym, że gdyby zamknąć w jednym pomieszczeniu dwa węże pseudokoralowe, to pozjadałyby się. Wyjaśniłem, że wąż mleczny kolorem podszywa się pod koralówkę. Jest o niej nawet wierszyk:
Czerwony obok czarnego
- Zabiję cię kolego!
Czerwony obok białego
- Nie ma jadu strasznego!

Pan powiedział też, że żółwie mają dość siły, by odgryźć człowiekowi palec. Trzeba uważać.

Myślę, że wzbogaciłem swoją wiedzę o zwierzętach.

Piotr Kowalczyk

wych. M. Skowronek