WYJŚCIE uczniowie

WYSTAWA ELEMENTARZY Z CAŁEGO ŚWIATA

13 grudnia uczniowie z klasy III e wybrali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, gdzie obejrzeli wystawę 120 elementarzy z krajów takich jak: Tunezja, Sri Lanka, Brazylia, Mongolia, Chiny, Japonia, Chile, Chorwacja, Peru, Grecja, Etiopia, Rumunia, Norwegia, Węgry, Szwajcaria, Albania, Wenezuela, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Portugalia, Belgia, Hiszpania, Czechy, Gruzja, Niemcy, Bułgaria, Jugosławia, Włochy, Macedonia, Kenia, Zimbabwe, Turcja, Finlandia, Indie... Ponadto dzieci zobaczyły plansze, będące reprodukcjami stron z elementarzy w dużym powiększeniu wraz z tłumaczeniem na język polski. Uczestnicy wycieczki, po miło spędzonym czasie wśród książek, wrócili pełni wrażeń do szkoły.

Anna Hajdas-Burek