FESTYN uczniowie

DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ…

Taki tytuł nosiło przedstawienie, w którym uczniowie szkolnego koła teatralnego wystąpili na festynie rodzinnym zorganizowanym 8 czerwca przez naszą szkołę. Tym razem przekonywaliśmy widzów, że warto dbać o naszą planetę, bo wszyscy chcemy na niej żyć szczęśliwie.

Przedstawienie rozpoczęło się sceną wtargnięcia do lasu hałaśliwych imprezowiczów, którym przeciwstawili się ekolodzy. Niestety nie tak łatwo było przekonać obojętnych na piękno przyrody imprezowiczów do dbania o naturę. Odeszli pozostawiając po sobie śmietnisko worków, papierów i butelek.

W scenie drugiej prezentowaliśmy modę ekologiczną. Przekonywaliśmy, że moda ekologiczna może być piękna i praktyczna. Modelki prezentowały się w szykownych strojach, takich, jak: sukienka z tektury zamiast skóry węża, lniana koszula przepasana sznurem w pasie, kurtka ze ścinków gazet, kapelusz z suchych liści zamiast zamszu i filcu oraz biżuteria z makaronu.

W scenie trzeciej ekolodzy wyjaśniają imprezowiczom podstawowe ekosłowa takie, jak: ekosystem, środowisko naturalne, surowce wtórne. Ostatecznie udaje im się nakłonić imprezowiczów do zmiany postępowania i od tej pory to imprezowicze zaczynają namawiać innych do dbania o naszą planetę, a całość kończy złota myśl: „Gdy wszystko jest w równowadze, a człowiek współgra z przyrodą, możemy cieszyć się w pełni życia na Ziemi przygodą”.

Po występie zebraliśmy gromkie brawa, które nas bardzo ucieszyły .Mamy nadzieję, że przedstawienie choć trochę uwrażliwiło naszych widzów na problemy ekologii i środowiska naturalnego, w którym żyjemy.

Opiekunka szkolnego koła teatralnego - Beata Kojzar