2C

WSPANIAŁA WYPRAWA DO TESCO

W poniedziałek - 24 listopada - uczniowie klasy IIc odbyli niecodzienną i (jak sami twierdzą) wspaniałą wycieczkę do Tesco. Mieli okazję zobaczyć sklep w nowej, wzbogaconej szacie, zwiedzić go od zaplecza, gdzie wstęp mają tylko osoby upoważnione. Oprowadzająca nas pani Beata, pokazała uczniom każdy zakamarek - magazyny, biuro szefa, szatnie i stołówkę pracowniczą, pomieszczenie, gdzie monitorowany jest cały sklep, chłodnie, do których co odważniejsi, mogli wejść dla ochłody. Dużą niespodzianką była wizyta w piekarni, gdzie samodzielnie z drożdżowego ciasta dzieci lepiły chałki i drożdżówki.

Ale chyba największą atrakcją była możliwość kasowania towaru na prawdziwych kasach. Każdy spróbował i był zachwycony. Na zakończenie wycieczki zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek w specjalnym pomieszczeniu dla gości. Tam, oprócz pysznych pączków, dzieci dostały soczki, baloniki, owoce, jogurty i dmuchane piłki oraz chałki, które zdążyły się upiec w piecu. Obładowani, jak przystało na prawdziwych klientów, ale nie udając ani złotówki, z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły. A ZDJĘCIA NIECH BĘDĄ POTWIERDZENIEM...

T. Stawiarz i A. Damec