CIEKAWE WYJŚCIE

PIERWSZAKI W „TAJEMNICZEJ KSIĘDZE PRZYGÓD"

W poniedziałek 16 marca uczniowie klas: Ib, Ic, Id i Ie wzięli udział w interaktywnych warsztatach teatralnych. W trakcie zajęć dzieci, wspólnie z aktorami Teatru Show, tworzyli karty "Tajemniczej Księgi Przygód". Żeby wyruszyć w niezwykłą podróż na scenie teatru zbudowano specjalne studio filmowe. Dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami uczniowie poznali podstawy pracy na planie filmowym, najważniejsze sformułowania i komendy, istotę współdziałania w grupie oraz różne techniki i efekty filmowe - animacje. Na przygotowanej przez Teatr Show scenie znalazły się zastawki sceniczne, rekwizyty, ekrany do trików technicznych typu: green screen oraz profesjonalne kamery do realizacji filmowej. Podsumowaniem interaktywnych warsztatów teatralnych była projekcja zwiastuna filmu zrealizowanego podczas spotkania, w którym aktorami były dzieci posiadające "szczęśliwy bilet".

Anna Hajdas-Burek