TURNIEJ

TRZECIAKI WIELE WIEDZĄ O ŚLĄSKU

Tak jak co roku, klasy trzecie naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Śląsku, który odbył się 6 listopada 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Rybniku. Turniej miał na celu propagować wiedzę o regionie i kształcić poczucie więzi z „małą Ojczyzną”. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o regionie, mieście, kraju obyczajach i znać gwarę śląską. Ponadto dwuosobowe drużyny wykonywały pracę plastyczną i kulały śląskie kluski na czas. W turnieju wzięło udział pięć szkół. Nasza szkoła okazała się najlepsza - zajęła I miejsce. W skład drużyny trzyosobowej, która odpowiadała na pytania, weszły: Weronika i Stefania Podleśny z III a oraz Magdalena Biegun z III c. Drużyna dwuosobowa do zadań zręcznościowych składała się z Oskara Snopka i Olafa Sobika z III a, a pracę plastyczną wykonywały Hanna Czerny i Patrycja Czogalik z III b. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

E. Cichecka-Żbikowska, H. Adamczyk-Raszka, I. Żyła