WALENTYNKI

WALENTYNKI – ŚWIĘTO NIE TYLKO DLA ZAKOCHANYCH

Piątek to cudowny dzień - ostatni w tygodniu dzień nauki. Po nim następuje ulubiony przez wszystkich weekend. W tym roku piątek 14 lutego był jeszcze ciekawszy – bo w tym dniu wypadły walentynki. To okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami, kwiatami. Święto to obchodzone jest w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. W Polsce od 90 lat XX wieku. Jedni ten dzień krytykują, inni są nim zachwyceni. Powinniśmy się starać, by był to dzień życzliwości, uśmiechu, dobrego słowa.

W naszej szkole od kilku lat uczniowie wrzucają swoje kartki do „skrzynki walentynkowej”. Następnie są one dzielone i uroczyście wręczane adresatom przez samorządowych listonoszy… Są osoby, które na nie czekają z niecierpliwością.

W klasie VI b ten dzień był także dniem szczególnym. Przygotowano słodki poczęstunek, upominki dla wylosowanej koleżanki lub kolegi. Na zakończenie odbyło się krótkie disco.

Opiekunka Samorządu i wychowawczyni klasy VI b
mgr Maria Sworowska