WYSTĘP TEATRU

ŚLĄSKI TYJATER PO RAZ DRUGI

26 marca Szkolne Koło Teatralne wraz z Chórem Szkolnym drugi raz wystąpiło w przedstawieniu pt. „Jak się Kopciuch na bal oblykoł”. Tym razem zagraliśmyprzed najmłodszą widownią - przedszkolakami i klasami I – III. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, chociaż językiem teatralnym była gwara śląska. być może nie do końca zrozumiała dla maluchów, jednak wzbudziła ich zainteresowanie i podziw. Przecież baśń o Kopciuszku wszyscy znamy od dzieciństwa, a wersja po śląsku była jej ciekawą odmianą. Na zakończenie wspólnej „biesiady” wraz z chórem dzieci zaśpiewały znane śląskie pieśni. Obiecaliśmy sobie, że tego dnia w naszych domach będziemy godać, a nie rozmawiać. Przecież gwara to nasz drugi język, który Ślązacy winni pielęgnować.

Opiekunka Szkolnego Koła Teatralnego
Beata Kojzar