SZKOMIR

SZKOLNI DZIENNIKARZE INFORMUJĄ

Dnia 7 kwietnia Szkomirowcy wybrali się do Muzeum, aby zobaczyć wystawę pt. "W Rybniku bez zmian. Miasto wiosną 1914 roku."

Jak wyglądał początek I wojny światowej w naszym mieście? W Rybniku bez zmian. Mieszkańcy jak co dzień poszli do pracy, wstąpili po kawę do sklepu kolonialnego Aronadego, kupili lekarstwa w aptece "Adler-Apotheke." Może panie podziwiały suknie w sklepie z konfekcją Rahmera.

Na wystawie zgromadzono właśnie eksponaty z tych różnych miejsc. Widzieliśmy wyposażenie sklepu, apteki oraz zobaczyliśmy piękne stroje. Spróbowaliśmy też śląskich szkloków, czyli landrynek powstałych na bazie naturalnych soków z najbardziej lubianych owoców rosnących w każdym śląskim ogródku.

Więcej o tej wystawie będziecie mogli przeczytać w kolejnym numerze naszej gazetki regionalnej "Szkomir & Szkomirek," która zostanie wydana na początku czerwca. Zachęcamy już dziś do jej lektury.

Szkomirowcy