RYBEK W SZKOLE

SPOTKANIE PIERWSZAKÓW Z RYBKIEM

Dzisiaj w auli naszej szkoły uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielami Straży Miejskiej i maskotką naszego miasta - Rybkiem. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Zaproszeni goście opowiadali nam o swojej odpowiedzialnej pracy. Przybliżyli nam, jak pomagają ludziom nie tylko oni, ale także inne służby, np. policja, straż pożarna i pogotowie. Przypomnieli również numery telefonów alarmowych! Dowiedzieliśmy się, że na Straż Miejską możemy dzwonić po pomoc pod numer 986. Niektórzy z nas mogli przymierzyć kamizelkę i kask, które chronią funkcjonariuszy straży, np. podczas meczy piłki nożnej. Później, w czasie wspólnej zabawy, poćwiczyliśmy pozycję ochronną przed atakiem psa.

Niestety, zadzwonił dzwonek i musieliśmy się pożegnać... Rybek podał każdemu z nas płetwę na do widzenia. A na otarcie łez dostaliśmy po znaczku odblaskowym. Ciekawe, kiedy i gdzie znów spotkamy Rybka? Może pływającego w zalewie? A może spacerującego po mieście? Któż to wie...

Karina Rybka