KONKURS MATEMATYCZNY uczniowie

MATMA JEST OK!

11 czerwca odbył się w naszej szkole (po raz drugi) konkurs dla uczniów klas szóstych „Matma jest ok!”. Klasy podzieliły się na grupy - dziewcząt i chłopców. Rywalizacja wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Powstały plakaty dotyczące matematyki, zachęcające do zgłębiania tajników królowej nauk. Dzięki prezentacjom uczniowie poznali postaci słynnych matematyków. Konkurs stanowił dla uczniów ekscytującą rozrywkę. W trakcie przygotowań ujawniły się talenty, nie tylko matematyczne. Jednym z ocenianych elementów był okrzyk o matematyce. Oto propozycje naszych uczniów:
• Matma, matma na 102, nie jest wcale taka zła. Tu mnożymy, tu dzielimy, świetnie się przy tym bawimy!
• Ucz się, ucz, matma to potęgi klucz!,
• Każde dziecko dobrze wie, matma w życiu przyda się!,
• Dzielenie, mnożenie na pamięć znamy, bo matmę codziennie powtarzamy!,
• Matma to jest łatwa sprawa i to dla nas jest zabawa!,
• Ta matematyka fest spoko jest! Tabliczka mnożenia- banalna to sprawa, algebra, ułamki – istna zabawa! Plusy i minusy z łatwością odróżniamy i z każdym zadaniem radę sobie damy.

Oprócz części rozrywkowej dwie konkurencje były „czysto” wiedzowe – skojarzenia (dotyczące rzecz jasna matematyki) oraz wielka krzyżówka matematyczna. Uczniowie stwierdzili, że ten konkurs jest świetną formą uczenia się przez rozrywkę. Obserwująca potyczki klas szóstych klasa V c, już się cieszy, że w przyszłym roku ich kolej! Skład jury: panie Maria Sworowska, Bożena Podolecka i Beata Kojzar.

Wyniki konkursu:
1. Klasa VI b chłopcy
2. Klasa VI c dziewczęta
3. Klasa VI a dziewczęta
4. Klasa VI b dziewczęta
5. Klasa VI c chłopcy
6. Klasa VI a chłopcy

Serdecznie gratulujemy!
Maria Sworowska i Bożena Podolecka.