JASEŁKA

„JAK ANIOŁ POKONAŁ DIABŁA!”

To tytuł nowoczesnych jasełek, które przygotowali uczniowie szkolnego koła teatralnego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nowoczesne jasełka dlatego, że obok tradycyjnych postaci biblijnych, takich jak: Święta Rodzina, Trzej Królowie, aniołki i diabełki, pojawiają się zwyczajni uczniowie, uwikłani w jakieś swoje dziecięce sprawy i sprawki. W każdej scenie dzieciom przyglądają się anioł i diabeł, którzy rywalizują ze sobą o dziecięce serca. Diabełek kusi do złego, a aniołek nawołuje do dobrego. W tej bitwie nie mogło być inaczej, „tak więc dobro zwyciężyło zło”.

Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom życzenia radosnych, spokojnych, pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia i symbolicznie przełamała się opłatkiem z przedstawicielami poszczególnych klas.

Tego dnia świąteczna atmosfera towarzyszyła jeszcze uczniom podczas klasowych wigilijek z wychowawcami.

Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

opiekunka SZKT – Beata Kojzar