TURNIEJ WIEDZY O ŚLĄSKU

Gdy Piąteczka tu przybywo dycki cosik som wygrywo!!!!!
Starka, starzik nom godali, co by my się wom nie dali!!!!!!!!!!!

9 listopada uczniowie klasy III c reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Śląsku, który, jak co roku, organizowała SP nr 11.

Głównym założeniem konkursu było propagowanie wiedzy o Rybniku i kształcenie poczucia więzi z „Małą Ojczyzną”. Uczestnicy musieli posiadać wiedzę ogólną o regionie i mieście, a także wykazać znajomością gwary i obyczajów. I tu dzielnie odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki, rozpoznawali budynki naszego miasta, tłumaczyli z śląskiego na czysty język literacki - Alicja Jędryka, Zuzanna Felich oraz Milan Wowra z kl. IIIb. W pracy plastycznej wykazały się Maria Tesarczyk i Matylda Musioł, a przezabawną scenkę po naszemu odegrały Marta Pośpiech, Martyna Kolarczyk i Natalka Zdrzałek oraz chłopcy Adaś Oleś, Adaś Olech i Bartek Poniewierka. Cała klasa brawurowo odśpiewała „Trojaka” i dopingowała swoją drużynę licznymi okrzykami, oczywiście w gwarze śląskiej. Ostatecznie zdobyliśmy 50 punktów i zajęliśmy I miejsce .

Zadowoleni z odniesionego sukcesu i świetnej zabawy w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.

Aleksandra Damec