RYKOMAT 2012 uczniowie

RYKOMAT, czyli... XIII RYbnicki KOnkurs MATematyczny

7 grudnia 2012 r. w Społecznej Szkole Podstawowej odbył się już po raz trzynasty Rybnicki Konkurs Matematyczny dla klas szóstych. Wzięło w nim udział 50 uczniów z 24 szkół podstawowych gminy i miasta Rybnik oraz powiatu rybnickiego. Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie dwie osoby. Naszą szkołę SP5 reprezentowali: Tomasz Kozłowski oraz Piotr Magiera.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z zadaniami testowymi. W części I testu w ciągu 30 minut rozwiązywali 20 krótkich zadań, a po przerwie – w II części testu – 3 zadania o podwyższonym stopniu trudności (w ciągu 45 minut).

Po konkursie na uczniów czekał poczęstunek. Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników umiliło im oglądanie filmu „Alicja w krainie czarów”.

Nasi uczniowie zdobyli I i X miejsce. Tomasz Kozłowski zajął I miejsce i wygrał „Puchar Mistrza Rykomatu”. Dzięki osiągnięciu Tomka szkoła zdobyła prawo zgłoszenia dwóch dodatkowych osób w następnej edycji konkursu.

„Puchar Mistrza Rykomatu” jest szczególny, bo to nagroda przechodnia – na własność może go zdobyć szkoła, której uczeń wygra konkurs trzykrotnie z rzędu. Przed nami wielkie wyzwanie. Dołożymy wszelkich starań, aby Puchar ten pozostał w murach naszej szkoły na zawsze. Już raz – w 2009 – zdobyliśmy ten Puchar, nie udało się jednak zatrzymać go.

Sukces Tomka zasługuje na szczególne wyróżnienie. Jako pierwszy w historii konkursu zdobył on maksymalną liczbę punktów, nie popełnił ani jednego błędu. Serdecznie gratulujemy jemu i jego nauczycielce matematyki – pani Marii Sworowskiej. Życzymy sukcesów w dalszym toku nauki.

Bożena Podolecka