MATMA JEST OK! uczniowie

MATMA JEST OK!

26 kwietnia w naszej szkole po raz pierwszy odbył się konkurs dla uczniów klas szóstych „Matma jest ok!”. Klasy podzieliły się na grupy - dziewcząt i chłopców. Rywalizacja wzbudziła wiele pozytywnych emocji. W jej trakcie powstały plakaty reklamujące matematykę, zachęcające do zgłębiania tajników królowej nauk. Dzięki prezentacjom uczniowie poznali postaci słynnych matematyków. Konkurs stanowił dla uczniów ekscytującą rozrywkę. W trakcie przygotowań ujawniły się talenty, nie tylko matematyczne. Skomponowana została śpiewająca reklama matematyki. Oprócz części rozrywkowej dwie konkurencje były „czysto” wiedzowe – skojarzenia oraz wielka krzyżówka matematyczna. Uczniowie stwierdzili, że taki konkurs jest świetną formą uczenia się przez rozrywkę. Ten pomysł koniecznie trzeba kontynuować. W skład jury weszły panie: Maria Sworowska, Bożena Podolecka i Beata Kojzar. Reporterem została pani Alina Podeszwa.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
1. Klasa VI a dziewczęta
2. Klasa VI b chłopcy