KONKURS MATEMATYCZNY

Uczniowie klas I-III potrafią dobre liczyć!

8 marca 2013 r. w naszej szkole odbył się KONKURS MATEMATYCZNY dla uczniów klas I-III. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Celem konkursu było:

- zwiększenie efektywności pracy z uczniem zdolnym;
- wyłonienie najzdolniejszych uczniów, posiadających umiejętności matematyczne na szczeblu edukacji zintegrowanej;
- doskonalenie umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów matematycznych.

Konkurs obejmował treści matematyczne zawarte w programie nauczania zintegrowanego dla klas I-III, które stosowane są w sytuacjach typowych i problemowych, a w szczególności wymagania rozszerzające i dopełniające.

Zadania były zróżnicowane w zależności od klasy - inne dla klas I, II i III. Po zakończeniu konkursu komisja w składzie: H. Adamczyk-Raszka i E. Cichecka - Żbikowska, wyłoniła laureatów. Wyniki konkursu matematycznego przedstawiają się następująco:

KL. I
I MIEJSCE Jakub Nowosadzki
II MIEJSCE Piotr Legiżyński
III MIEJSCE Maja Kaczor

KL. II
I MIEJSCE Bartosz Amalio
II MIEJSCE Piotr Skrzypczyk
III MIEJSCE Mateusz Siedlaczek

KL. III
I MIEJSCE Przemysław Nagrodzki
II MIEJSCE Bartłomiej Poniewierka
III MIEJSCE Karolina Kucz

Laureat I miejsca konkursu szkolnego – Przemysław Nagrodzki z klasy III - reprezentował naszą szkołę na Miejskim Konkursie Matematycznym, który odbył się 15 marca br. w SP nr 34. Przemek zajął I miejsce, a tym samym przeszedł do etapu wojewódzkiego. Wojewódzki Konkurs Matematyczny pod hasłem Z matematyką za pan brat odbył się w Czerwionce – Leszczynach 19 marca br. Uczeń naszej szkoły zajął tam V miejsce. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy: H. Adamczyk-Raszka
E. Cichecka-Żbikowska