KONKURS I-III

Barbórkowo w naszej szkole…

4 grudnia już po raz 13-ty odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Rybniku i Śląsku dla uczniów klas I-III. Tematyka konkursu obejmowała znajomość gwary i zwyczajów śląskich oraz ogólne wiadomości o Rybniku. Dla pierwszoklasistów konkurs miał formę zabawy. Wszyscy okazali się zwycięzcami.

Poza konkursem uczniowie mieli okazję spotkać się z barbórkowymi gośćmi: górnikiem i skarbnikiem - duchem kopalni, którzy opowiedzieli im o zwyczajach i tradycjach górniczych. Dzieci wysłuchały również przeczytanej im przez jednego z gości „Legendy o skarbniku”. Uczniowie z kolei uświetnili spotkanie obyczajowymi scenkami opowiedzianymi gwarą oraz popularnymi śląskimi piosenkami, za co goście wynagrodzili wszystkich cukierkami.

Laureaci konkursu:
Kl. II.