FESTIWAL NAUK uczniowie

2 dyplomy na 4 konkurencje, czyli nasze sukcesy na III Festiwalu Nauki

Dnia 21.09.2011 na terenie Mosir-u w Rybniku odbył się, zrealizowany w ramach projektu Szkoła Dobrych Pomysłów, III Festwial Nauki pt. "Reaguję, pomagam, ratuję". Celem festiwalu była promocja wiedzy na temat ratownictwa przedmedycznego oraz przedstawienie właściwego zachowania się w czasie sytuacji zagrożenia życia. Uczniowie uczestniczyli w pokazie z udziałem ratowników medycznych, straży pożarnej i policji. Ponadto obejrzeli pokaz tresury psa policyjnego oraz prezentację sztuk walki. Zobaczyli też z bliska radiowozy, karetki, sprzęty, a także mogli zadawać pytania specjalistom. Podczas festiwalu odbyły się 4 konkursy.

Nasza szkoła zdobyła I miejsce w konkursie pt. "Sprawny ratownik" oraz II miejsce w "Pętli wiedzy". Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, także z nagród, które otrzymali.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu; szczególnie naszej szkolnej higienistce pani Joannie Jóźwiakowskiej.

opracowała Katarzyna Sołtys