KONKURS EUROPEJSKI uczniowie

Z wizytą u naszych europejskich sąsiadów…

20 czerwca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Europejskiego, w którym rywalizowało 5 klas. Dzięki pomysłowości organizatorów wirtualnie gościliśmy w Holandii, Czechach, Francji, Portugalii i we Włoszech. Klasowe drużyny wykazały się wiedzą na temat prezentowanych krajów i umiejętnością zaciekawienia widzów kulturą ich mieszkańców. Były popisy aktorskie, wokalne, taneczne i kulinarne. Te ostatnie dzięki zaangażowaniu Rodziców, którzy wspomogli swoich zawodników pysznymi wypiekami, sałatkami, deserami – potrawami typowymi dla prezentowanych krajów. Wybór był zapewne trudny – o czym jako obserwatorzy konkursu jesteśmy szczerze przekonani- ale ostatecznie jury podjęło decyzję.

Wygrała Portugalia, czyli klasa V a; drugie miejsce zajęła Francja, czyli klasa VI c; trzecie miejsce przypadło w udziale Czechom, czyli klasie IV a; Holandia, czyli klasa IV b i Włochy, czyli klasa V c otrzymały wyróżnienie.

W konkursie wiedzy o wybranych krajach każdą klasę reprezentowało 2 uczniów.
Wyniki tej części konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce Stanisław Hartabus i Wojciech Golec z klasy V a;
II miejsce Zuzanna Murzyn i Sandra Roszak z klasy VI c;
III miejsce Piotr Magiera i Antoni Fritz z klasy V c.

Nagrody – tak jak w każdym konkursie – ufundowała Rada Rodziców.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Dziękujemy p. Joannie Figurze (organizatorce konkursu) i wychowawczyniom rywalizujących klas za ogromne zaangażowanie i wspaniałą atmosferę!

Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i uatrakcyjnienie rywalizacji!

Goście - obserwatorzy